^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

Шануймо мову над усі Боги,

Якщо ми хочем зватися народом!

   У нашому навчальному закладі урочисто пройшли заходи Тижня української мови і літератури, присвячені Дню української писемності та мови, який усі українці відзначають 9 листопада. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Усі бажаючі змогли поринути в багатющий світ краси і принад рідної мови. 

1 l

   Так, учні І-ІІІ курсу взяли участь у Конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та разом із педагогами долучилися до акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

   Педагогічні працівники та учні мали змогу познайомитися із новим правописом, який сприяв удосконаленню грамотності.

   Для учнів І курсу було проведено мовознавчий квест «Подорож океаном рідної мови», під час заходу діти попрацювали над збагаченням лексики, поглибили знання про красу і багатство української мови. На заході проведено конкурси: «Народ скаже,як зав’яже», «Знавці приказок та прислів’їв», «Знавці фразеологізмів», «Мовне асорті», «Скажи без затримки», «Продовж вислів». А також продекламовано гумореску П. Глазового «Кухлик» та вірш О. Лупія «Говоріть».

2 l   3 l

   Учні ІІІ курсу не могли залишитися осторонь заходів до Дня української мови та писемності, активно включилися в знайомлення та обговорення методики проведення ЗНО-2022 року. А також запросили на філологічний водевіль «У тенетах суржика», метою проведення якого було залучити до спілкування рідною мовою без використання суржикових  виразів, сприяти осучасненню, очищенню рідної мови, збагаченню словникового запасу мовців. 

4 l

   Завершальним акордом тижня української мови стала участь учня групи № 20 Олександра Лебедя у Всеукраїнському марафоні з української мови. А ще –веселий і жвавий мовний конкурс, який пройшов під девізом: «Українська – це модно! Українська– це круто!».

   Завершився предметний тиждень, а любов до рідної мови залишається на все життя. Уся ліцейна родина переконана, що такого роду заходи гартують усіх нас на шляху зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні цього тижня і понесли це в свої сім’ї та домівки. 

5 l