^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

   Керівництво навчально-виробничим процесом здійснює заступник директора з навчально-виробничої роботи  Данілець Євген Олександрович.

   Навчальний заклад у своїй діяльності дотримується законності, державної дисципліни і керується Конституцією України, Законами України «Про освіту»,  «Про професійно – технічну освіту», «Положенням про професійно-технічний навчальний заклад», «Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах»,  нормативно – правовими актами  Міністерства освіти і науки  України, іншими законодавчими актами України та власним Статутом.

   Полтавський професійний ліцей транспорту здійснює підготовку кваліфікованих робітників  залізничного та автомобільного транспорту, електротехнічного виробництва, металообробки, громадського харчування, комп’ютерних технологій для ПАТ «Тепловозоремонтний завод», відокремлених підрозділів Південної залізниці: «Локомотивного депо Полтава», «Південної вагонної дільниці», «Моторвагонного депо Полтава», «Вагонного депо Полтава», заводу «Електромотор», КП «Ремліфт» Полтавської міської ради, ТОВ спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Полтаваліфт»,інших підприємств міста і області.

   Підготовка фахівців в  навчальному закладі здійснюється за державним замовленням, переважно за складними та інтегрованими професіями, що значно  підвищує їх попит на ринку праці.

   Для забезпечення підготовки робітничих кадрів  ліцей має навчальний корпус загальною площею 5575м2на 720 посадочних місць. Навчальна площа на одного учня складає  11,15 м2

   У приміщеннях навчального корпусу обладнано  13  профільних кабінетів, 6 лабораторій, 7 майстерень. Навчальні кабінети і лабораторії обладнані відповідними засобами навчання та інструментами.

2 l   3 l   4 l

5 l   6 l   7 l

   У ліцеї здійснюється ступеневе професійно-технічне навчання учнів. Кожний ступінь навчання визначається теоретичною та практичною завершеністю і підтверджується присвоєнням випускникам робітничої кваліфікації відповідного розряду. 

8 l   9 l   10 l

11 l   12 l   13 l

14 l   15 l   16 l 

   Зміст і обсяг навчально-виробничого процесу, терміни навчання визначаються робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами.


   Основними формами теоретичної підготовки є:
• різні типи уроків, лекції, теоретичні семінари, практичні семінари, лабораторно-практичні заняття ;

• індивідуальне заняття учнів;
• консультації;

• виконання учнями, слухачами індивідуальних завдань (реферат, курсова робота,  випускна та проміжна етапнакваліфікаційна робота, дипломна робота);
• навчальні екскурсії;
• інші форми організації навчання.

17 l   18 l   19 l

20 l   21 l   22 l

   Професійно-практична підготовка складається з виробничого навчання, виробничої, переддипломної (передвипускної) практики і проводиться у навчально-виробничих майстернях,  а також на робочих місцях  виробничих підприємств.

   Виробниче навчання включає:
• навчання учнів у навчально-виробничих майстернях,  де вони послідовно набувають первинні професійні уміння і навички виконання робіт;
• навчання учнів, слухачів безпосередньо на підприємствах,  де вони, в складі навчальних груп та учнівських бригад під керівництвом майстрів виробничого навчання послідовно закріплюють одержані первинні професійні уміння та навички, навчаються використовувати сучасну техніку, механізми та інструменти, набувають потрібних практичних навичок самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами.

23 l   24 l   25 l

26 l   27 l   28 l

29 l   30 l

   Під час практичних занять у майстернях учні виготовляють корисну продукцію. Виробнича практика учнів організовується і проводиться згідно з чинним законодавством на підприємствах різної форми власності міста та області.

31 l   32 l   33 l

   Належний рівень підготовки учнів підтверджується участю їх в обласних олімпіадах та конкурсах.  Учні ліцею займають призові місця на олімпіадах з історії,   української мови та літератури, охорони праці, конкурсах професійної майстерності серед операторів комп’ютерного набору, слюсарів з ремонту рухомого складу.Наш учень зайняв 3-тє місце в ІІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, 1-ше місце в обласному етапі ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

34 l   35 l

36 l   37 l

   Випускники ліцею отримують диплом кваліфікованого робітника і свідоцтво про повну загальну середню освіту.

38 l   39 l   40 l