^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.
3. Не намагайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисніше і безпечніше зайнятися самовихованням.
4. Пам'ятайте: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і Ви, приймайте її такою, якою вона є.
5. Намагайтеся знайти в людині позитивні риси, умійте бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуйте опиратись саме на ці якості.
6. Майте мужність від щирого серця визнавати свої помилки, уникайте зазнайства.
7. Вчіться володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуйте в собі терпіння, пам'ятайте, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.
8. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятайте: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.
9. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях своєї життєдіяльності.
10. Будьте толерантними!


Як підвищити самооцінку
- Пам’ятайте, що ви – особистість, поважайте себе, вірте у власні сили.
- Припиніть порівнювати себе з іншими людьми. Завжди будуть люди, у яких чогось більше, ніж у вас, і є люди, у яких цього менше, ніж у вас.      Якщо ви будете займатися порівняннями, то завжди будете мати перед собою занадто багато опонентів або супротивників, яких ви не можете перевершити.
- Припиніть лаяти себе. Натомість частіше хваліть (за успіхи, навіть незначні). Ви не зможете розвинути високий рівень самооцінки, якщо повторюєте негативні висловлювання щодо себе і своїх здібностей. Зміна самооцінки прямо пов’язана з вашими висловлюваннями про себе.
- Вічне невдоволення всім будь – кого переводить на зажуреного буркотуна. Більше оптимізму!
- Намагайтеся спілкуватися з позитивними і впевненими в собі людьми, готовими вас підтримати.
- Сформуйте список ваших позитивних якостей. Будьте до себе прихильні і запишіть по меншій мірі 10 своїх позитивних якостей. Переглядайте цей список частіше. Почніть концентруватися на своїх перевагах, і у вас стане набагато більше шансів для досягнення того, чого ви хочете.
- Розвивайте в собі прагнення до самопізнання. Будьте вірні собі. Живіть своїм власним життям. Ви ніколи не будете себе поважати, якщо не будете проводити своє життя так, як ви хочете його проводити.
- Намагайтеся займатися тим, що вам подобається. Самооцінка процвітає, коли ви зайняті роботою або якою-небудь іншою активною діяльністю, яка приносить вам задоволення і дає можливість відчути себе більш цінним. Навіть якщо ваша діяльність (робота) не цілком влаштовує вас, ви можете присвятити вільний час тим своїм захопленням, які приносять вам радість.
- Почніть більше давати іншим. Тут мається на увазі віддача самого себе у вигляді вчинків, якими ви можете допомогти іншим або позитивно заохотити інших. Коли ви робите щось для інших, ви починаєте відчувати себе більш цінними, а ваша самооцінка і настрій підвищуються.
- Дійте! Ви не можете розвинути в собі високий рівень самооцінки, якщо будете сидіти на місці і не приймати виникаючі перед вами виклики. Коли ви дієте, незалежно від одержаного результату, зростає ваше почуття самоповаги, ви відчуваєте більш приємні відчуття по відношенню до самого себе.
   Ви унікальна особистість, з величезними можливостями, з величезним потенціалом. В міру того, як ваша самооцінка буде рости, ваші справжні здібності будуть розкриватися. Ви почнете не боятися відмови; не будете орієнтуватися на схвалення інших людей; ваші взаємини будуть набагато корисніші як для вас, так і для інших людей, а ви будете робити те, що приносить вам радість і задоволення. Що найбільш важливо, адекватна самооцінка принесе вам душевний спокій, і ви дійсно по-справжньому оціните самого себе!