^На початок
Слюсар з ремонту рухомого складу користується великим попитом та має гідну оплату праці. Професія вимагає доброго здоров’я, яке дозволить працювати в різний час доби, уваги, безпосереднного слуху та зору, швидкості та точної реакції, кмітливості, твердих знань з математики та фізики. Кожен випускник має змогу влаштуватися особисто.
Повинен знати: будову, призначення і взаємодію основних вузлів тепловоза, які ремонтує; будову універсальних і спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні властивості матеріалів, які обробляє; допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); види з'єднань деталей і вузлів; технічні умови на регулювання і випробування окремих механізмів. Основи електротехніки. Будову та принцип роботи електричних апаратів.
Повинен уміти: знімати та установлювати вентилятори, калорифери, амортизатори; візки тепловозів викочувати, розбирати, підкочувати; знімати гальмівні колодки та регулювати вихід штоків циліндрів; знімати та установлювати кінцеві крани, роз’єднувальні, стоп-крани, кінцеві рукави; установлювати та знімати кришки оглядових люків, кришки моторно - осьових підшипників, кожухи зубчатої передачі ТЕД; манометри - знімати та установлювати; секції холодильника дизеля знімати та установлювати; підвішування колискові і ресорні – знімати, розбирати та ремонтувати; рами вікон тепловозів – знімати, ремонтувати, установлювати; знімати та установлювати регулятори тиску компресорів, гальмівні циліндри, клапани гальмівного та пневматичного обладнання; ремонтувати та установлювати пісочниці та форсунки; розбирати, складати та установлювати повітряні, мастильні, паливні фільтри, з’єднувальні трубки масляної, паливної та водяної системи дизеля; зачищати губки контакторів для поліпшення контактів; продувати електричні апарати стиснутим повітрям; з’єднувати та маркувати дроти електричної схеми.
Завдання ліцею навчити жити!
Виховання вирішує долю людини!
Ми творимо Людину!
Освіта скарб, ми ключ до нього!
Навчаємо розумом, виховуємо серцем!