^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

Участь у SELFIE

embed_badge

Профтехосвіта Полтавщини

Новини – НМЦ ПТО у Полтавській області

   Провідник пасажирського вагону на шляху прямування забезпечує безпечні умови посадки та висадки пасажирів, повідомляє про зупинки та час стоянки, регулює в залежності від погодних умов опалення, або вентиляцію вагона, контролює роботу електрообладнання, освітлення, створює затишні умови для пасажирів.

2

   Повинен знати: будову, обладнання пасажирських вагонів усіх типів, візків пасажирських вагонів усіх типів, гальмового обладнання, будову та принцип роботи автозчепу, підвагонного обладнання; будову СПС (системи пожежної сигналізації), установок кондиціювання повітря та високовольтного опалення, порядок обслуговування та регулювання приладів опалення, примусової вентиляції, електрообладнання, холодильних установок, протипожежного обладнання; правила користування обладнанням у вагоні, яке призначене для обслуговування пасажирів і рятування їх у аварійній ситуації; географічне розташування найважливіших станцій залізничної мережі; порядок користування службовими розкладами пасажирських поїздів.
   Повинен вміти: Забезпечити високу культуру обслуговування пасажирів на шляху прямування поїзда та їх безпеку в аварійній обстановці.    Утримувати внутрішнє обладнання вагона у справному стані. Забезпечувати безпечну посадку та висадку пасажирів. Розміщувати пасажирів у вагоні згідно з їх проїзними документами. Забезпечити пасажирів постільною білизною і чаєм. Одержати і здати постільну білизну, продукти чайної торгівлі, забезпечити вагони паливом та водою. Обов’язково заправляти та прибирати постільну білизну у фірмових і поїздах міжнародного сполучення, а у пасажирських та швидких поїздах дальнього прямування — на прохання пасажирів спальних вагонів.

1