^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

   Оглядач-ремонтник вагонів – одна з професій залізничного транспорту, основними обов’язками якої є утримання рухомого складу у справному стані, яка забезпечує безперебійну роботу та безпеку руху. Неякісне виконання обов’язків оглядачами вагонів може мати непередбачені наслідки: аварії, сходи вагонів, пожежі та загибель людей.

2

   Повинен знати: будову вагонів і контейнерів; норми спрацювання і допусків деталей та вузлів; строки планових видів ремонту; правила технічного огляду; перевезення і зберігання вантажів; правила і технологію безвідчіпного ремонту вагонів; передові методи виконання слюсарних, теслярських і покрівельних робіт; вимірювальні прилади, інструменти і пристосування, які застосовуються під час огляду та ремонту вагонів, контейнерів та правила користування ними; характеристики вантажів; порядок відправлення з залізниці порожніх контейнерів, які направляються в порядку регулювання; будову самохідних машин і універсальних установок, причини несправностей і способи їх запобігання та усунення; правила огорожі поїзда під час ремонту.

   Повинен уміти: технічно обслуговувати контейнери і вагони з пролазкою для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів або збереженню рухомого складу та вантажів, які перевозяться. Визначати дефекти у ходових частинах, кузові, вузлах та деталях вагонів за допомогою вимірювальних інструментів і за зовнішнім виглядом. Здійснювати заходи із забезпечення збереження вантажних вагонів і контейнерів, запобігати пошкодженню їх під час маневрових робіт і виконання вантажно-розвантажувальних операцій. Здійснювати технічний огляд електро-радіообладнання пасажирських вагонів. Оформляти технічну документацію на пошкоджений рухомий склад. Технічно обслуговувати контейнери і визначати їх герметичність, яка забезпечує збереження вантажів. Умовно розмічати, вагони, які підлягають ремонту з відчепленням від поїздів і оформляти повідомлення про їх несправності. Наносити крейдяні помітки про несправності, які підлягають усуненню без відчеплення вагонів від поїздів. Визначати обсяги ремонтних робіт на вагонах і контейнерах. Контролювати якість ремонту вагонів, який виконують промислові підприємства. Здійснювати здавання вагонів після їх обслуговування та ремонту. Огороджувати поїзди під час ремонту. Навішувати і знімати сигнали для позначення хвоста поїзда. Брати участь у роботах з усунення несправностей у вагонах і контейнерах.

1