^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

   Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – затребувана технічна професія. Брак фахівців, здатних вирішувати побутові проблеми, без необхідності займатися паперовою тяганиною створює гострий дисбаланс на ринку праці, що негативно позначається на економіці будь-якої країни. Посада електромонтера існує практично в кожній компанії, заводі, фабриці, адже без електрики і електричних приладів не обійтися. Електромонтер може працювати як в приміщенні, так і на відкритому повітрі, на висоті. Основне завдання електромонтера – організація безперебійного постачання електроенергією приміщень, вулиць, виробничих процесів. Електромонтер – фахівець широкого напряму: він може займатися електропостачанням об'єктів, ремонтом побутових електроприладів, промислового електроустаткування, заміною електричної проводки, забезпеченням освітлення на вулицях.

1

   Повинен знати: будову і принцип роботи електродвигунів, генераторів, трансформаторів, комутаційної та пускорегулювальної апаратури, акумуляторів і електроприладів; основні види електротехнічних матеріалів; їх властивості і призначення, правила і способи монтування і ремонту електроустаткування в обсязі виконуваної роботи; назву, призначення і правила користування робочим та контрольно-вимірювальним інструментом і основні знання про виробництво та організацію робочого місця; прийоми і способи заміни, зрощування і паяння проводів низької напруги; правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом; правила електробезпеки під час обслуговування електроустановок в обсязі кваліфікаційної групи ІІ; прийоми і послідовність виконання такелажних робіт.
   Повинен уміти: виконувати окремі нескладні роботи з ремонту та обслуговування електроустаткування під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Монтувати і ремонтувати розподільні коробки клемників, запобіжних щитків та освітлювальної арматури. Очищати і продувати стисненим повітрям електро¬устаткування з частковим розбиранням, промиванням і протиранням деталей. Чистити контакти і контактні поверхні. Здійснювати оброблення, зрощування, ізолювання і паяння проводів напругою до 1000 В. Прокладати встановлювальні проводи і кабелі. Обслуговувати і ремонтувати сонячні і вітрові енергоустановки потужністю до 50 кВт. Виконувати прості слюсарні, монтажні і теслярські роботи під час ремонту електроустаткування. Вмикати і вимикає електроустаткування і виконує прості вимірювання.
Працювати пневмо та електроінструментом. Виконувати такелажні роботи із застосуванням простих вантажних засобів і кранів, якими керують з підлоги. Перевіряти і вимірювати мегомметром опір ізоляції розподільної мережі статорів та роторів електродвигунів, обмоток трансформаторів, уводів і виводів кабелів.

2