^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом, виховуємо серцем!

1 l

Живи, поете, в бронзі і в граніті,
Живи, поете, в пам’яті людській,
Живи в піснях, живи у “Заповіті”,
І в слові праведнім, і славі віковій.
Л. Дмитренко

 

   У мальовничому куточку нашої України, на Чернечій горі, спить вічним сном наш незабутній Тарас Шевченко. Унизу несе свої води могутній Дніпро, а з гори видно і «лани широкополі», і милу його серцю Україну. Як мріяв, як заповідав…

   Шевченка карали, відлучали від рідної землі, яку він так любив, за якою так тужило його серце. Проте… «караюсь, мучусь, але… не каюсь». Він не тільки мріяв про відродження України, її щастя, але й твердо вірив, що:

… і на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі.

   З нагоди святкування Дня народження видатного поета, у нашому закладі пройшли Шевченківські дні. Це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.« Здавалося б, що нового можна розповісти учням про великого Шевченка? Але щоразу його твори по-новому відображаються у душі кожного, відкриваючи до того незнані почуття».

   Учні навчальних груп разом із викладачем української мови і літератури, бібліотекарем Людмилою Валеріївною Захаровою організували та долучилися до наступних заходів:

  • літературні диктанти «Моя стежина до Тараса»;
  • акція «Люби і читай Шевченка!»;

2 l

  • тематичні книжкові виставки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»;
  • тести «Впізнай твір Т. Шевченка за цитатою»;

3 l

  • конкурс читців «Кобзар у нашому домі».

4 l   5 L


   Шевченко закликає нас вчитися чужому, але й не цуратися свого. Люди не обирають Батьківщину, як діти не обирають матір. Ми повинні бути справжніми патріотами, служити Батьківщині, дбати про її славу, свободу, розквіт.

6 l