^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Завдання ліцею навчити жити!

Виховання вирішує долю людини!

Ми творимо Людину!

Освіта скарб, ми ключ до нього!

Навчаємо розумом - виховуємо серцем!

Профтехосвіта Полтавщини

Новини – НМЦ ПТО у Полтавській області

Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.
3. Не намагайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисніше і безпечніше зайнятися самовихованням.
4. Пам'ятайте: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і Ви, приймайте її такою, якою вона є.
5. Намагайтеся знайти в людині позитивні риси, умійте бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуйте опиратись саме на ці якості.
6. Майте мужність від щирого серця визнавати свої помилки, уникайте зазнайства.
7. Вчіться володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуйте в собі терпіння, пам'ятайте, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.
8. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятайте: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.
9. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях своєї життєдіяльності.
10. Будьте толерантними!


Як підвищити самооцінку
- Пам’ятайте, що ви – особистість, поважайте себе, вірте у власні сили.
- Припиніть порівнювати себе з іншими людьми. Завжди будуть люди, у яких чогось більше, ніж у вас, і є люди, у яких цього менше, ніж у вас.      Якщо ви будете займатися порівняннями, то завжди будете мати перед собою занадто багато опонентів або супротивників, яких ви не можете перевершити.
- Припиніть лаяти себе. Натомість частіше хваліть (за успіхи, навіть незначні). Ви не зможете розвинути високий рівень самооцінки, якщо повторюєте негативні висловлювання щодо себе і своїх здібностей. Зміна самооцінки прямо пов’язана з вашими висловлюваннями про себе.
- Вічне невдоволення всім будь – кого переводить на зажуреного буркотуна. Більше оптимізму!
- Намагайтеся спілкуватися з позитивними і впевненими в собі людьми, готовими вас підтримати.
- Сформуйте список ваших позитивних якостей. Будьте до себе прихильні і запишіть по меншій мірі 10 своїх позитивних якостей. Переглядайте цей список частіше. Почніть концентруватися на своїх перевагах, і у вас стане набагато більше шансів для досягнення того, чого ви хочете.
- Розвивайте в собі прагнення до самопізнання. Будьте вірні собі. Живіть своїм власним життям. Ви ніколи не будете себе поважати, якщо не будете проводити своє життя так, як ви хочете його проводити.
- Намагайтеся займатися тим, що вам подобається. Самооцінка процвітає, коли ви зайняті роботою або якою-небудь іншою активною діяльністю, яка приносить вам задоволення і дає можливість відчути себе більш цінним. Навіть якщо ваша діяльність (робота) не цілком влаштовує вас, ви можете присвятити вільний час тим своїм захопленням, які приносять вам радість.
- Почніть більше давати іншим. Тут мається на увазі віддача самого себе у вигляді вчинків, якими ви можете допомогти іншим або позитивно заохотити інших. Коли ви робите щось для інших, ви починаєте відчувати себе більш цінними, а ваша самооцінка і настрій підвищуються.
- Дійте! Ви не можете розвинути в собі високий рівень самооцінки, якщо будете сидіти на місці і не приймати виникаючі перед вами виклики. Коли ви дієте, незалежно від одержаного результату, зростає ваше почуття самоповаги, ви відчуваєте більш приємні відчуття по відношенню до самого себе.
   Ви унікальна особистість, з величезними можливостями, з величезним потенціалом. В міру того, як ваша самооцінка буде рости, ваші справжні здібності будуть розкриватися. Ви почнете не боятися відмови; не будете орієнтуватися на схвалення інших людей; ваші взаємини будуть набагато корисніші як для вас, так і для інших людей, а ви будете робити те, що приносить вам радість і задоволення. Що найбільш важливо, адекватна самооцінка принесе вам душевний спокій, і ви дійсно по-справжньому оціните самого себе!